Novogratz uważa, że instytucjonalne „stado“ w końcu przyjdzie na kryptonim


Założyciel Galaxy Digital, Mike Novogratz, uważa, że duża liczba inwestorów instytucjonalnych w końcu przygotowuje się do pełnego zainwestowania w rynki krypto walutowe.

Jak początkowo informował BeInCrypto, Novogratz skomentował to podczas Benzinga Boot Camp na żywo obok znanego komentatora krypto walut i gospodarza podcastu Petera McCormacka.

Sekcja „Novogratz“ rozmowy koncentrowała się na „przypadku makro“ dla Bitcoina. Były menedżer funduszu hedgingowego jest znanym inwestorem, który zainteresował się krypto walutą kilka lat temu, zanim w 2018 r. założył firmę Galaxy Digital zajmującą się kryptokurrency.

W ciągu ostatnich kilku lat Novogratz przedstawił kilka dość optymistycznych prognoz dla Bitcoin i całego rynku krypto walutowego. W 2017 r. Novogratz podał na pierwszych stronach gazet wzniosłe prognozy cen słynnej waluty kryptońskiej, ale jego prognoza dotycząca 10 000 USD dla Bitcoinów była zaskakująco krótka, ponieważ krypto waluta przekroczyła 20 000 USD, a kilka dni później nastąpiła poważna korekta.

Podobno Novogratz zainwestował w Bitcoin Era i Ethereum około 10 proc. swoich oszczędności życiowych w obie kryptowaluty. Novogratz zainwestował podobno w Bitcoin w 2013 r., kiedy krypto waluta była warta 50 dolarów za BTC.

Był on również wczesnym inwestorem Ethereum, który w trakcie pierwszej oferty monet zakupił platformę Smart Contract Blockchain.

Nadchodzi stado

Ze względu na swoją historię jako wczesny przybywca i inwestor w przestrzeni krypto walutowej, Novogratz zyskał reputację byczego komentatora i handlowca w branży kryptońskiej.

W 2017 r. poczynił podobne komentarze wokół głównych instytucji finansowych, przygotowując się do znaczących inwestycji w kryptowaluty. Komentarze te były być może przedwczesne i napędzane rosnącym zainteresowaniem kosmosem, ale Novogratz po raz kolejny zaczyna śpiewać z tego samego przysłowiowego arkusza hymnu.

„Ciągle mówiłem, że stado nadchodzi. I myliłem się. To było tak powolne nadejście. Teraz naprawdę nadchodzi stado. I widzę to. Codziennie dostaję telefony. I tak zostawiło mnie to bardzo byczo na całej przestrzeni“, mówił Novogratz podczas rozmowy w Bazinga Boot Camp 25 września.

Novogratz zasugerował, że ostatnie inwestycje w Bitcoin dokonane przez wywiadownię gospodarczą MicroStrategy, w wysokości 450 milionów dolarów, są bliskie bycia katalizatorem, który doprowadzi inne główne firmy i instytucje do rozpoczęcia znaczących inwestycji w kryptoteki.

Założyciel Galaxy Digital przewidział również, że Bitcoin może handlować na poziomie 50 000 USD lub więcej w ciągu najbliższych kilku lat.

KuCoin hackers: stolen tokens transferred to DeFi exchange
EN TRÅD KAN ÖVERSVIDA ÖVERVÄLLANDE BULLISK BITCOINSENTIMENT under Q4